Menu

Pamiętnik wywrotowca

Nic mnie nie zdziwi - ale nadal wiele może wkurzyć

ASIA KRUPA – FAJNA D...

wesoly_terrorysta
Dziewczyna fajna z niej jest.

Pewnie już słyszeliście o nowej kampanii PETA "Bądź aniołem dla zwierząt"? Miłośnicy zwierząt chcą zachęcić ludzi do przygarniania szczeniaczków ze schronisk, zamiast kupowania ich w sklepie. Dla potrzeb kampanii zatrudniono znaną polską modelkę Joannę Krupę, rozebrano, doczepiono tandetne skrzydełka i dano w rękę krzyż, zamiennie z różańcem.

Bo jeśli dziś coś nie szokuje, to słabe jest i się nie sprzeda.

Joanna Krupa, o ile dobrze pamiętam, już kiedyś rozbierała się dla tej organizacji, mówiąc, że woli chodzić nago niż w futrze. Całe szczęście że są miliony małych, żółtych rączek, pracujących za dolara miesięcznie, więc pani Asia nie musi gołym tyłkiem na ulicy świecić. Może nosić najmodniejsze ubranka wytworzone za Wielkim Murem i wywozić biedne szczeniaczki ze schronisk taczkami.

Ale wróćmy do krzyża na piersi Polki. Oczywiście - jak planowała PETA - wokół kampanii wybuchł skandal (czy też mały skandalik, my tu - w dalekim kraju - nie ogarniamy tego, co się dzieje za Wielką Wodą). Oburzyli się chrześcijanie, dla których zakrywanie najzgrabniejszego nawet biustu krucyfiksem jest bluźnierstwem nie do przeżycia. Rozumiem ich oczywiście - też wolałbym, aby pani Asia tego krzyża nie trzymała. Wprawdzie wtedy nie zwróciłbym uwagi na słodkie szczeniaczki, ale markę PETA kojarzyłbym jak najlepiej.

Oczywiście sama Krupa zaczęła obłudne tłumaczenia, że nie chciała nikogo urazić ("nie sądzę, aby Jezus czy Bóg byli obrażeni" - to może być tekst miesiąca). Jasne - osoba z polskimi korzeniami, wychowywana w duchu chrześcijaństwa, nie pokojarzyła, że ludzie się wkurzą. Poza tym - zapłacili jej, ustylizowali ją, to co miała robić? Pokazała to, co ma najlepszego na pokaz. Robota jak każda inna. No, chyba że chciała cycki pokazać.

W ten sposób mamy kolejny cudowny temat zastępczy - bo z obu stron mamy grupkę porąbanych ludzi. Z jednej strony - niepoważni obrońcy wiary. Normalni ludzie machnęliby ręką na ten plakat i  - najwyżej, gdyby byli mocno zniesmaczeni panią Asią muśniętą Photoshopem - poszliby do sklepu kupić psa. Z drugiej strony, normalni marketingowcy potrafiliby wymyślić coś bardziej kreatywnego niż zestawienie biustu i symboli religijnych. A nawet jeśli - to w islamie też są aniołowie, myślę, że to mogłoby być jeszcze weselsze...

Ale obie strony się cudownie opluwają, tłumaczą, skaczą sobie do gardeł. I pewnie nikt nawet nie zaadoptował psiaka.

Tu mam tylko jedno pytanie - jeśli pod wpływem bujnych kształtów Joanny Krupy całe US&A rzuci się do schronisk, aby przygarnąć kropka psiaka, to co się stanie z tymi zwierzakami, które i tak są hodowane na sprzedaż? I co robić z potomstwem adoptowanych zwierząt? Topić?

Co by z nimi nie robić - bądźmy dobrej myśli. I tak wszystkie psy idą do nieba. To sobie chociaż na jakąś fajną gołą dupę popatrzą. Ludzie tu, na dole, nie mają tak dobrze.

Komentarze (9)

Dodaj komentarz
 • Gość: [Matriks] *.home.aster.pl

  Dzielisz skórę na niedźwiedziu :)
  Osobiście wolę oglądać nagą Krupę, niż, powiedzmy, ubraną Panią Poseł Beatę "Jestem Prawnikiem" Kępę (nagą Kępę oglądać nie chciałbym w ogóle).

 • Gość: [Beata] *.neoplus.adsl.tpnet.pl

  Mnie też się Asia podoba:) ale przyznam Ci rację, niewiele to zmieni, pieski i tak będą miały pieskie życie...

 • Gość: [slawkas] *.abnqu2.dynamic.dsl.tele.dk

  Jakby ktoś mi nie zwrócił uwagi, to bym pomyślał, że to jakiś miecz a nie krucyfiks. Patrzyłem na co innego. Ale sprawa jest jasna, że dziki z Ameryki chciał być oryginalny i prowokujący, to sobie zrobił plakat fantasy na wieśniackim poziomie. Kampania z pieskami to lipa, zresztą żaden piesek na pannę Asię nie spojrzy, dopóki nie kupi sobie suczki. Gdyby jakimś cudem ta kampania wypaliła, to o psy ze sklepów też nie ma co się martwić. Jeśli nie znajdą kupców, to trafią do schronisk...

 • wesoly_terrorysta

  @Matrix: ooo, gdyby Asia była w skórze...ale na szczęście woli być nago, niż w futrze. Też wolę nagą Krupę niż Kępę. Choćby z tego powodu, że Kępy nie kojarzę - i chyba nie chcę jej guglać;)

  @Beata: ano będą miały, bo taki już jest pieski los. Bawią mnie ludzie z jakimś przerostem empatii, którzy żałują każdego stworzonka - bo czasem im się te proporcje dziwnie rozkładają. Wprawdzie zastanawianie się, czy lepiej pomagać pandom, Tybetańczykom czy głodującej Afryce, to jak zastanawianie się czy lepsza jest Wielkanoc czy Wigilia, ale jeśli dodamy do tego szczeniaczki to jakoś nie mam dylematu.

  @slawkas: na pieski patrzyłeś? Takie słodziuuuuutkie, prawda?;)

 • Gość: [Beata] *.neoplus.adsl.tpnet.pl

  to tam były jakies pieski? :)
  ja widziałam fajne cycki, wcięcie w pasie i niezłe łono, może trochę komputerowo poprawione, ale co tam:)

 • wesoly_terrorysta

  @Beata: poprawione i to pewnie bardziej niż "może", ale co tam;) Podoba mi się, ze patrzysz podobnie, jak ja...
  "Niezłe łono" - dobry komplement...

 • Gość: [Beata] *.neoplus.adsl.tpnet.pl

  WT, w sumie nie mam wyjścia...zdjęć nagiego faceta u Ciebie nie ma...:(

 • wesoly_terrorysta

  @Beata: bo jeszcze takiego tematu nie było...

 • Gość: [Beata] *.neoplus.adsl.tpnet.pl

  jak to nie było? ciągle piszesz o facetach, a oni nie musza mieć ubrań...

© Pamiętnik wywrotowca
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci