Menu

Pamiętnik wywrotowca

Nic mnie nie zdziwi - ale nadal wiele może wkurzyć

DO TRZECH RAZY SZTUKA?

wesoly_terrorysta
Kolejne urodziny bloga. Kolejne bez tortu i prezentów.

Tradycyjnie w przeddzień rocznicy agresji ZSRR świętujemy po cichu narodziny bloga. Wszystko zaczęło się od jednej, małej notki.ale tę historię już znacie. Jak i tę, że ten blog jest faktycznie starszy, bo początkowo tworzyłem go na innej platformie. Wszystko to napisałem w moje pierwsze urodziny (bo urodziny, w przeciwieństwie do Blog Day, obchodzę obowiązkowo). Na drugie urodziny zrobiłem sobie urlop i zamieniłem paskudny szablon bloga w tę pokraczną paletę szarości, jaką widzicie dokoła.

Urlop miał być czymś, co podniesie bloga. Faktycznie pokazał mi, że mogę żyć bez niego.

Być może domyślacie się, co chcę napisać. Daruję sobie wielkie słowa w stylu "to miejsce jest martwe od dawna", bo taka teatralność nie przystoi. Poza tym - nie mogę ręczyć, że za kilka miesięcy mi nie odbije i nie zacznę tu pisać ponownie. Ale smutna prawda jest taka, że tematy mi się skończyły. Gdy zaczynałem tworzenie tego pamiętnika, chciałem być sumieniem i bojownikiem. Krytykiem i światłym przywódcą. Moralizatorem i gawędziarzem. Najsztubem, Kominkiem, JKM i Cichodajką w jednym. Zostałem wywrotowcem. Wesołym Terrorystą.

Niestety (a może właśnie stety) ostatnio mam dość tego wszystkiego, o czym miałem tu pisać. Dość polityki. Jestem rozczarowany tym wszystkim, co się wyprawia na Wiejskiej, na Krakowskim czy w Alejach Ujazdowskich. Chciałem napisać, że zawiodłem się także na społeczeństwie, ale to by zbytnio brzmiało jak "przypadkowe społeczeństwo" Kwaśniewskiego (o ile dobrze pamiętam), a nie chcę iść tą drogą. Powiedzmy więc, że ostatnie lata pokazały mi dobitnie, że pewnych postaw się nie zmieni, nawet mając najsilniejsze argumenty (a do posiadania takowych nigdy się nie poczuwałem). Ludzie, okopani na swoich pozycjach, wolą pluć na siebie, niż działać ręka w rękę. Krytykowanie tego jest stanowczo zbyt proste, a może i zbyt prostackie - coś jak wyśmiewanie Kaczyńskiego w dzisiejszych czasach. A do tego ciąg notek o głupich fanach głupich seriali, głosujących na głupich celebrytów politycznych z głupimi programami - to by było najzwyczajniej w świecie nudne.

A ostatnie, czego bym sobie życzył, to zanudzenie Was.

Co udało mi się osiągnąć przez te trzy lata? Chętnie napisałbym, że to ja obaliłem rząd Kaczyńskiego.ale bez przesady. Raz byłem na pierwszej stronie gazeta.pl - i wtedy mogłem zaobserwować skokowy wzrost odwiedzin. Nieskromnie przyznam, że przebiłem się tam z dobrym tekstem. Szkoda, że później takiego nie stworzyłem. Udało mi się za to napisać krótką i głupią notkę, która ma na dość chwytliwy tytuł. Jest on na tyle sprytny, że notka ląduje co jakiś czas na szczycie statystyk. A to po interwencji w Gruzji, a to po katastrofie w Smoleńsku. Ciekawe, co świadomość zbiorowa wytypuje następnym razem. Udało mi się nawiązać trwałe relacje z grupą dobrych ludzi - to Wy, moi Czytelnicy.

I to tyle. Udało mi się jeszcze ostatnim wpisem dotrzymać słowa, danego rok wcześniej. To nieźle, bo gdyby przejrzeć wszystkie notki od początku, to widać, ze kilkakrotnie obiecałem jakiś temat i potem ślad wszelki po nim niknął jak sen jaki złoty.

Co teraz? Tak jak już wspominałem, nie planuję tu wracać - choć nie wiem, co mi strzeli do głowy. Planuję odpuścić sobie nawracanie ludzi na moje spojrzenie na świat i skupić się na tym, co teraz sprawia mi frajdę. A niekoniecznie są to tematy sieciowe. Jednak z sieci nie znikam - a i o polityce czasem zdarzy mi się napisać, choć to raczej na Buzzie, niż na moim drugim blogu.

Wam, moi drodzy Czytelnicy, życzę przed zamknięciem drzwi wszystkiego najlepszego. Dziękuję, że byliście - mam nadzieję, że będziecie nadal. Już nie z WT, bo on już nie istnieje. Ale że nadal będziemy się spotykać gdzieś w sieci.

Wszystko jasne? Żadnych pytań? To świetnie - bo teraz przez trzy tygodnie i tak nie będę mieć dostępu do sieci. To miejsce - zostaje. Wesoły Terrorysta przenosi się do miejsca, do którego trafiają wywrotowcy po opuszczeniu bloga. A zresztą - może go nigdy nie było?

I już.

Komentarze (35)

Dodaj komentarz
 • szpiegowsky

  hm, nietopsz.
  szkoda.

  i nie tylko dlatego, że często się zgadzaliśmy ze sobą ;-)
  ale ogólnie rzecz biorąc dyskusje powinny być konstruktywne i budujące.

  a do tego- wychodziło mi, że mną nie jest tak całkeim źle, skoro posiadam jakiś kręgosłup wartości.
  i że tutaj najczęściej wypowiadali się inni, którzy też pewne wartości, nie bójmy się tego słowa- moralne- cenią, szanują. i według tych wartości starają się postępować...

  poza tym, zabraknie mi miejsca, gdzie mogłam od czasu do czasu załamywać ręce nad kwiatem polskiej młodzieży- jak np. spotkane dzisiaj w tramwaju dwie piętnastki, które w ciągu 10 minut w rozmowie między sobą, rzuciły większą ilością #wyrazów, niż ja przez ostatnie pół roku....)

 • Gość: [slawkas] *.centertel.pl

  Dzięki za dobrą zabawę i ciekawe dyskusje - w tym miejscu, bo przecież nie na zawsze. Internet jest jak Ziemia, mały i okrągły, a wirtualne tożsamości są jak ludzie i przechodzą różne wcielenia. Czyż nie ;) Żegnaj WT.

 • Gość: [Beata] *.neoplus.adsl.tpnet.pl

  nadal mam szukać Twojego drugiego ja, czy po prostu dasz namiary?
  prosz...

 • Gość: [Beata] *.neoplus.adsl.tpnet.pl

  ...a właściwie to ja nie wiem, czy chcę coś w zamian...ale każdy ma prawo do decyzji...

 • szpiegowsky

  no ni, WT jest niepowtarzalny,
  nie wiem czy może być coś w zamian...

 • Gość: [Beata] *.limes.com.pl

  to se ne wrati i takie tam, chlip, chlip, ja tam na wszelki wypadek od czasu do czasu zaglądnę

 • Gość: [Beata] *.neoplus.adsl.tpnet.pl

  byłam

 • wesoly_terrorysta

  No bez jaj, ludzie, namiary na mnie podałem Wam jak na dłoni... Slawkas wiedział wcześniej, więc nie oceniam, ale że Vero i Beata nie trafiły, to wstyd.

 • szpiegowsky

  wstyd to tak robić ludzi na szaro!

 • wesoly_terrorysta

  Ale jak już się dowiedziałaś, to chyba tak źle nie było:)

 • szpiegowsky

  @wesoły
  a nie powiem jak było.

  ale ktoś tutaj komuś pozazdrościł wywrotowych teorii.
  więc się odpłaci, że tak powiem pięknym za nadobne. o !

 • Gość: [Beata] *.neoplus.adsl.tpnet.pl

  no to sie wstydzę i co z tego?
  chcę czarno na białym, właź kobieto tam i tam i już!
  dlaczego nie mogę tego mieć? no, dlaczego? a dlaczego nie moge być tępa? chcę!

 • szpiegowsky

  no właśnie!
  zgadzam się z beatą!
  mam prawo do bycia blondynką, i blondynkowych zachowań! o!

 • wesoly_terrorysta

  Oj Beato... tak zupełnie czarno na białym to się nie da, ale niebiesko na białym - a i owszem. Niebieskie fragmenty w tekście to linki. Klikaj i czytaj - niektóre prowadzą do tego bloga, ale inne - no właśnie:) Tylko nie przekombinuj tak, jak Vero, brzytwa Ockhama się przyda:)

 • Gość: [Beata] *.neoplus.adsl.tpnet.pl

  to ja już jestem siwa blondynka...bo byłam, uczciwie we wszystkich linkach...:(

 • Gość: [Beata] *.neoplus.adsl.tpnet.pl

  zrobie to jeszcze raz...ale słowo honoru, lubie konkretnie a nie tak na pół gwizdka...

 • Gość: [Beata] *.neoplus.adsl.tpnet.pl

  bo jeśli chodzi o ten jakis buzzz ta ja wymiekam, nie dam rady, nie rozumiem, nie umiem, trudno,...

 • wesoly_terrorysta

  Kolejna, która sobie komplikuje życie... Buzz jest tylko pomocniczo. Dodam, że to jest mój Buzz. A jeśli odwiedziłaś wszystkie linki, to byłaś na moim drugim blogu. W czymś mamy problem?:)

 • Gość: [Beata] *.neoplus.adsl.tpnet.pl

  w czym problem? że tego nie zauważyłam...:(

 • wesoly_terrorysta

  Ale już zauważyłaś, wiesz wszystko i jest OK?

 • szpiegowsky

  ten buzz to dopiero miesza ludziom w głowach....

 • Gość: [Beata] 178.56.155.*

  nie jest ok, WT, ale to mój problem, czyż nie?:)

 • wesoly_terrorysta

  Oj, Beata, Beata... OK, zrobię dla Ciebie wyjątek, bo Cię lubię (choć kusi mnie, aby przeczołgać Cię intelektualnie, jak Vero:). Gotowa? To uważaj!
  TUTAJ

 • szpiegowsky

  ooo, to wychodzi mi, że mnie nie lubisz!
  łeeee, ja się tak nie bawię!

 • Gość: [Beata] *.cdma.centertel.pl

  ale ja wolę TUTAJ

 • Gość: [Beata] *.cdma.centertel.pl

  Szpiegowsky, gdyby mnie lubił przysłałby to mailem, a tak...(wzruszenie ramion)

 • Gość: [MrCichy] *.ndi.com.pl

  Kobiecie nie dogodzisz...lubię Was obie.

 • Gość: [Beata] 178.56.152.*

  nie będe sie dzielić

 • Gość: [znajomy] *-rev.hti.pl

  w poznaniu - przestępczość - także związana z policją i - czyni tak: poprzez swych tw - a zaufanych ofiar zdobywa wzory kluczy - następnie poprzez ślusarzy wspułpracujący z przestępcami - dorabiają klucze - i wchodzą bez włamu - okradając - a także - otruwając - ofiary!
  tw - korzysta z prądu i gazu ofiar! jedną z organizacji - lub ludzi którzy dokonują przestępstw - jest firma multiserwis - zresztą - w głosie wielkopolskim - było zdięcie przyszłego prezydenta z pis - p-nia- na tle ich szyldu! - Duże prawdopodobieństwo - iż jedna z osób będąca w pis - ślusarz -klucze - też działa dla tych przestępców - nie mniej - ile osób z pis ma przetrzebione mnieszkania - to wszystkoi

 • Gość: [Beata vel odzywkadowlosow] *.neoplus.adsl.tpnet.pl

  hę?

 • Gość: [Beata vel odzywkadowlosow] *.neoplus.adsl.tpnet.pl

  może po raz ostatni (tutaj) szczęśliwego nowego roku...:)

 • Gość: [Beata vel odzywkadowlosow] *.neoplus.adsl.tpnet.pl

  wesołego alleluja...

 • Gość: [Beata vel odzywkadowlosow] *.neoplus.adsl.tpnet.pl

  wolałam WT niz Cichego...

 • wesoly_terrorysta

  Dlaczego?

 • Gość: [Beata vel odzywkadowlosow] *.neoplus.adsl.tpnet.pl

  (tu wzruszenie ramion)

Dodaj komentarz

© Pamiętnik wywrotowca
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci